Close

CZEŚĆ, MAM NA IMIĘ AGNIESZKA

Stworzyłam to miejsce, żeby dzielić się z Wami moją pasją, jaką jest PSYCHODIETETYKA, wymieniać doświadczeniami i wiedzą, zapraszać do wspólnego gotowania, uczenia się i pracy nad sobą.

Z wykształcenia jestem psychologiem.

Studiowałam w Poznaniu. Kocham to miasto. Potem przez wiele lat pracowałam w handlu i marketingu w różnych firmach, żeby zarabiać na życie. Wyszłam z mąż i rozwiodłam się. Urodziłam dziecko i wychowuję je wraz z moim aktualnym Partnerem – najcudowniejszym facetem, jakiego znam. Mieszkamy w Warszawie i tu działam. 

Pożegnałam pracę w marketingu. Szkoda mi życia na coś, co jest wielkim oszustwem. Kocham życie, zwierzęta i książki. Wyznaję minimalizm i praktykuję jogę. Lubię ludzi, bo staram się w każdym znaleźć okruch dobra i ciekawi mnie, że jesteśmy tacy różni. Zarażam innych pozytywnym myśleniem i radością życia. Wspieram silne kobiety i sama odnajduję siłę w kobiecości. 

Dbam o zdrowie swoje i moich bliskich. Kocham gotować i jeść. Chcę się dzielić z innymi tym, do czego sama doszłam i czego się nauczyłam, by wspierać wszystkich, którzy chcą żyć zdrowo, cieszyć się życiem i pielęgnować siłę swojej osobowości.

W CZYM SIĘ SPECJALIZUJĘ?

Skończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki na warszawskim Uniwersytecie SWPS i staż zawodowy pod kierunkiem dr Anny Januszewicz z Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu. Współtworzę filię Instytutu Psychodietetyki w Warszawie. Zapraszam do współpracy osoby, które są zainteresowane budowaniem interdyscyplinarnego zespołu specjalistów wpierających Pacjenta w dochodzeniu do zdrowia poprzez zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia. Jako psychologa, fascynują mnie mechanizmy kształtowania się zaburzeń odżywiania i możliwości terapeutycznego oddziaływania u osób, które utraciły kontrolę nad jedzeniem. 

Aktywnie uczestniczę w konferencjach naukowych i szkoleniach, by zdobywać najnowszą wiedzę. Chcę się nią z Wami dzielić. Skończyłam kurs uprawniający do pracy w zawodzie DIETETYK. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. Praktykuję w Warszawie.

JAK PRACUJĘ?

Pracuję z pasją i zaangażowaniem w oparciu o zasady kodeksu etycznego psychologa. Cechują mnie entuzjazm, życzliwy stosunek do ludzi oraz poczucie humoru. Jestem ciepłą i empatyczną osobą. Zarażam pozytywną energią. Jestem otwarta na wszelkie inności. Szanuję przekonania i wartości drugiego człowieka. Angażuję się we wszystko co robię i daję z siebie 100%. Pracuję szybko i dobrze (obalam tezę, że to niemożliwe). Nie boję się nowych wyzwań. Osiągam założone cele. Jestem skuteczna.

W pracy indywidualnej z pacjentem preferuję podejście poznawczo-behawioralne. Opieram się na wiedzy, ale czerpię również z własnego doświadczenia i stosuję autorskie programy. 

  • Wspieram osoby w procesie odchudzania oraz pacjentów stosujących diety w schorzeniach autoimmunologicznych, nowotworowych, cukrzycy, CHNS i innych chorobach dietozależnych.
  • Pomagam rodzicom w problemach żywieniowych ich pociech.
  • Doradzam mamom w ciąży i służę wiedzą o żywieniu małych dzieci.
  • Wspieram osoby z zaburzeniami odżywiania na poziomie zmiany nawyków żywieniowych ale, co ważne, nie prowadzę psychoterapii!

Publikuję, prowadzę warsztaty kulinarne i na temat zdrowego stylu życia dla dzieciaków i dorosłych. Zajmuję się psychoedukacją i szkoleniem profesjonalistów. 

Koliber to piękny, mały, kolorowy ptaszek, który symbolizuje te wartości, które cenię:

siłę, sprawność, zwinność, pozytywną energię i radość życia.

To także symbol wszystkich silnych, niezależnych i pozytywnych osób, które biorą życie w swoje ręce.

Uwolnij kolibra!

PRYWATNIE

Jestem mamą nastolatki. Uff! Nie jest łatwo, ale bardzo ciekawie. Poza tym w mojej rodzinie wszyscy uwielbiają jeść, choć nie wszystko im służy. Wspólnie odkrywamy jak zdrowo i smacznie się odżywiać. Uwielbiam gotowanie i eksperymenty kulinarne. Pracujemy nad tym, by kształtować zdrowe nawyki swoje i naszych dzieci, bo chcemy cieszyć się długim życiem w zdrowiu, sprawności i poczuciu szczęścia.


mgr Agnieszka Małgorzata Zielińska - psycholog, specjalista psychodietetyki

Psychologię ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jest również absolwentką stażu „Psychodietetyka w praktyce” pod kierunkiem dr Anny Januszewicz z Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu. Ukończyła kurs w Akademii Dietetyki uprawniający do pracy w zawodzie dietetyk.

Zobacz wszystkie dyplomy i certyfikaty