Close

W ramach poradni psychodietetycznej współpracuję z osobami, u których zdiagnozowano zaburzenia odżywiania lub które utraciły kontrolę nad jedzeniem. Pomagam ustalić optymalny plan leczenia i proponuję współpracę z odpowiednim specjalistą.

Nieprawidłowości związane z jedzeniem są zróżnicowane i przejawiają się w postaci ujętych w DSM* zaburzeń odżywiania, do których zaklasyfikowano anoreksję i bulimię oraz w postaci tak  zwanych zaburzeń odżywiania niezaklasyfikowanych inaczej. Istnieją także zaburzenia odżywiania nieuwzględnione w DSM.

*DSM – Podręcznik Diagnostyczno-Statystyczny Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obowiązująca aktualizacja DSM-V.

PODEJŚCIE INTERDYSCYPLINARNE

W przypadku stwierdzonych zaburzeń odżywiania zawsze konieczne jest podejście interdyscyplinarne, czyli współpraca wielu specjalistów. Jeśli mamy do czynienia z zaburzeniami, konieczna będzie opieka lekarza psychiatry oraz psychoterapia.

W CZYM MOŻE CI POMÓC SPECJALISTA PSYCHODIETETYKI?

Jako psycholog, specjalista psychodietetyki jestem osobą, która pomoże Ci odpowiedzieć sobie na pytanie czy Twoje zachowania żywieniowe mieszczą się w normie, czy są podstawy, żeby podejrzewać chorobę. Podpowiem Ci sposób dalszego postępowania. Pomogę połączyć zalecenia różnych specjalistów i sprawić, że poczujesz się zadbany/a całościowo. Będziemy wspólnie pracować nad wprowadzeniem zmian w życie. W oparciu o techniki poznawczo- behawioralne, będziemy pracować nad zmianą nawyków jedzeniowych. Będziemy kontrolować i wzmacniać poziom motywacji, nauczę Cię rozumieć i regulować emocje, które mają wpływ na utratę kontroli nad jedzeniem. Zajmiemy się Twoim poczuciem własnej skuteczności i będziemy wzmacniać wiarę w sukces. Będę Twoim opiekunem na drodze do zdrowienia.

JEŻELI:

  • Twoje życie kręci się wokół jedzenia
  • Chcesz schudnąć za wszelką cenę i boisz się przytyć
  • Czujesz, że jesteś uzależniony/na od jedzenia
  • Stosujesz różne sposoby pozbycia się jedzenia, które zjadłeś/łaś
  • Masz poczucie winy w związku z tym jak lub co jesz

Zapraszam, przyjdź do mnie na konsultację, razem ustalimy, co robić dalej. Zrób pierwszy krok!

W OPARCIU O DIAGNOZĘ LEKARZA WSPÓŁPRACUJĘ Z CHORYMI NA:

ANOREKSJĘ

BULIMIĘ

BED – jedzenie napadowe, zespół kompulsywnego objadania się

NES – syndrom jedzenia nocnego

ORTOREKSJĘ obsesyjne przyjmowanie wyłącznie dietetycznych produktów

PREGOREKSJĘ – anoreksję w ciąży

INNE ZABURZENIA ODŻYWIANIA

WSPÓŁPRACA

Jeśli jesteś specjalistą: psychoterapeutą, lekarzem psychiatrą, lekarzem innej pokrewnej specjalności, dietetykiem lub fizjoterapeutą i jesteś zainteresowany współpracą ze mną kliknij tutaj.

INFORMACJA

UWAGA! Nie prowadzę psychoterapii, ale współpracuję z certyfikowanym psychoterapeutą.